DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            12 sierpnia 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo.

W tygodniu;

Wtorek- wigilia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny(świąteczna) Msza Św. 19 oo

środę – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msza Św., 8 3o, 10 oo Cz.  Łąka,12 oo, 19

nowenna do MBNP

Czwartek, Piątek i Sobota (niedzielna)  Msza Św. g. 19 oo

Czarna Łąka –  Msza Święta Piątek g. 18 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek 18 5o,

Godzinki do Maki Bożej niedziela 8 1o

Sakrament pokuty na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

Maryi wniebowziętej polecam jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Zachęcam do wpisywania się do parafialnej księgi trzeźwości, na 100 dni abstynencji z okazji 100 rocznicy Święta Niepodległości. Można podjąć abstynencję od alkoholu, papierosów, narkotyków, internetu (Fb) i innych zniewoleń. Jest to duża szansa wyzwolenia. Nie zmarnujmy tego czasu.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspierającym modlitewnie i finansowo przebudowę naszego Kościoła. Bóg Zapłać.