DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek g. 17 5o. Czarna Łąka g. 16 5o. Różaniec w Czarnej Łące codziennie o g. 17 oo

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od wtorku do piątku o godz. 18 3o. Szczególnie zapraszam dzieci. W sobotę i niedzielę 10 różańca Św. po każdej Mszy Św.

Przypominam wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie, wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

Dzisiaj Msza Św. o g. 12 oo będzie przygotowana przez wspólnoty Domowego Kościoła i Oazy dzieci i młodzieży. Po Eucharystii wspólne ognisko.

Przebudowa ; kontynuujemy prace z cegłą elewacyjną i wykończeniem tynków wewnątrz Kościoła.

Sobota ; Domowy Kościół 2 – spotkanie kręgu g. 9 oo

Katecheza dla dzieci komunijnych g. 9 oo

Niedziela; Uroczystość poświęcenia krzyży, różańców dla dzieci komunijnych g. 12 oo i katecheza dla rodziców po Mszy Św.

Domowy Kościół 1 – spotkanie kręgu g. 14 3o

Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo młodsi, 11 3o starsi

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

proboszcza