PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2018

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. roratnia w tygodniu od poniedziałku do piątku g. 6 3o oo. Czarna Łąka Msza Św. g. 17 oo

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu od poniedziałku do piątku o g. 6 3o. Niedziela g. 12 oo Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które potrwają od III Niedzieli adwentu tzn.14 do 18.12.2019wygłosi O. Stanisław Redemptorysta w naszej wspólnocie . Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

Środa – Nowenna do MBNP g. 18 oo i Msza Św. Po Eucharystii spotkanie wspólnoty Różańcowej w refektarzu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Czwartek – Msza Św. wieczorna o g. 18 oo. Spowiedź św. o g. 17 3o. Po Mszy Św. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Piątek – spowiedź św. o g. 17 3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o i Msza Św. g. 18 oo i modlitwa do NSPJ przed Najświętszym Sakramentem. Na porannej roratniej Mszy Św. spotkanie ze Świętym Mikołajem. Odwiedziny chorych g. 9 oo.

Czarna Łąka – Spowiedź Św. g 16 3o. Msza Św. 16 45.

Sobota – Spowiedź rano o 8 3o. Msza Św. różaniec wynagradzający za grzechy przed wystawionym Najświętszym sakramentem i Małe Jerycho (adoracja całodobowa) z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

W niedzielę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabyciaNiedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Lossarvatore Romano.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim wspierającym prace budowlane, wszystkim pomagającym finansowo w tym dziele. W tym tygodniu została położona posadzka na piętrze i podłoga na chórze. Pozostały sprawy wykończeniowe.

Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9 oo (tradycyjnie) zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, dochód z opłatków przeznaczamy na nasz remont Kościoła.

Spotkania grup duszpasterskich;

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Żywy Różaniec – w środę po wieczornej Mszy Św.

Chór – Czwartek g. 19 45

Sobota – Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo młodsi, 11 3o starsi

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Katechezy dla dorosłych we wtorki i czwartki g. 19 oo.

Caritas – Przy wyjściu są do zabrania torby miłosierdzia, należy je napełnić wg. załączonej instrukcji i przynieść do 15 grudnia.

Drzewko Miłości, jak każdego roku pomagamy dzieciom uboższym. Zawieszki z imionami dzieci zabieramy z choinki i dołączając prezent przynosimy do Kościoła, również do 15 grudnia. Z góry dziękujemy za gotowość niesienia pomocy.

Harcerze – w niedzielę 8 i 15 grudnia nasze harcerki przeprowadzą sprzedaż ciast. Dochód przeznaczony jest na działalność statutową ZHR

Oaza – zapisy chętnych dzieci do jasełek. W następną niedzielę po Mszy Św. o g. 12 oo, serdecznie zapraszamy.