TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Roraty g. 7 oo od poniedziałku do piątku. Wtorek i Środa Msza Św. g. 18 oo, Sobota 9 o

Czarna Łąka Piątek g. 17 oo

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 18oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna ; Środa, Czwartek g. 16 45 – 17 3o.

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Uprzejmie informujemy o inicjatywie „Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Rekolekcje adwentowe, rozpoczniemy w naszej parafii w najbliższą tzn. 4 niedzielę adwentową. Dzięki refleksji nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania świąt. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę.

Plan rekolekcji

Sobota g. 18 oo Msza Św i nauka rekolekcyjna

Niedziela 8 3o, 12 oo i 18 oo Msza Św. i nauka rekolekcyjna. 10 3o Czarna Łąka

Poniedziałek, Wtorek i Środa 7 oo, 18 oo Msza Św. i nauka rekolekcyjna 16 45 Czarna Łąka.

Spowiedź Św. adwentowa Wtorek 6 3o -8 oo, 17 30 -19 oo. Czarna Łąka 16-3o – 17 3o.

5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronuje nam:

w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

8. Spotkania grup duszpasterskich ODWOŁANE!!!

Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, L, Ossarvatore Romano, Miłujcie się!

Wyrażam wdzięczność wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła. Trwają prace przy wejściu do kancelarii parafialnej i Caritasu. Bóg Zapłać.

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz