BOŻE NARODZENIE 25 grudnia 2020

Msza w dzień

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzę, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.

2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Ofiary zebrane przy wyjściu z Kościoła przeznaczone zostaną na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

.

3. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.

4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt. Panom, którzy pomagali w konstrukcji żłobka, dzieciom i młodzieży za dekoracje i sprzątnięcie Kościoła. Pani Ali naszej organistce, liturgicznej służbie ołtarza i Szafarzom za ich posługę, a nade wszystko za Waszą obecność i modlitwę.

5. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 18 oo na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże, ustąpienie chorób na rozpoczynający się nowy rok.

6. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom, życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

– Proszę w kościele uczestniczyć w liturgii w maseczkach.

– Prasa katolicka; Niedziela,(10zł.) Gość Niedzielny,(10zł.) Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore, Romano, Miłujcie się!

Już dziś informuję, że wizyta duszpasterska-kolęda, w tym roku będzie miała ze względów pandemii inny charakter niż w latach poprzednich. Będę szedł ulicą i święcił domostwa nie wchodząc do mieszkań. Rodzina na modlitwę i poświęcenie domu będzie oczekiwać przy wejściu do posesji. Ministranci powiadomią poprzez informację, kiedy i mniej więcej o której będzie szedł z kolędą ksiądz. Nie przewiduję z wiadomych względów, poza modlitwą rozmów. Rozpocznę kolędę 4 stycznia. Szczegóły zostaną podane w czasie w najbliższą niedzielę i na stronie internetowej. Można przygotować, zgodnie z tradycją krzyż, Pismo Święte, świecę przy wejściu do posesji. W blokach będę mieszkania święcił z klatki schodowej.

Ks. Darek Kiljan