TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Poniedziałek g. 9 oo, Wtorek -Czwartek g. 18 oo Piątek g. 9 oo

Czarna Łąka w tygodniu Mszy Św. nie będzie.

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 18 oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna codziennie po Mszy Św. wieczornej, tel. 665133700 lub mail kontakt@parafiazalom.pl

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów. Msza Św. g. 8 oo.

Zakończył się w naszej parafii czas odwiedzin duszpasterskich – kolęda. Dziękuję serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy, ofiary i życzliwą atmosferę. Kolęda była inna niż każdego roku, jednak świadectwo wiary, które daliście drodzy parafianie zasługuje na piękne słowo w polskim języku, BOG ZAPŁAĆ!!!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore, Romano, Miłujcie się!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jolanta Gahr i Henryk Dąbrowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz

Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, za zgodą metropolity szczecińsko-kamieńskiego, ks. abpa Andrzeja Dzięgi, prosimy o przeprowadzenie w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” w niedzielę 24.01.2021 roku po wszystkich Mszach Świętych przykościelnej zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy błogosławionego nowego roku.