TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2013

Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35

Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o

Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

1. Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.  Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!?
  2. Parafia nasza, drugi już raz, organizuje Anielskie Podchody w dzień przed Wszystkimi Świętymi. Dzieciaki, przebieramy się za dobre i piękne duchy ANIOŁY. Przyjdźcie na ostatni Różaniec w październiku , dzieci kl. II niech przyniosą plansze z obecnościami na różańcu, a potem robimy podchody. Koniec przy ognisku. Zapraszamy 31.10 2013 g. 18 3o. Możecie liczyć na słodycze i cukierki.
  3. W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. W tym dniu przypada pierwszy Piątek miesiąca. Ze względu na święto odwiedziny chorych przenosimy na sobotę od g. 10 oo,  proszę powiadomić naszych chorych o tej zmianie. Wieczorem o g. 17 3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwa wypominkowa, połączona z Koronką. Spowiedź pierwszopiątkowa rano pomiędzy Mszami Św. i wieczorem od 17 oo do 17 3o.
  4. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte o godzinie 7 oo, 9 oo i 18 oo. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. o g. 9 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Małego Jerycha, które potrwa do pierwszej Mszy Św. niedzielnej
  5. Są wyłożone przy wejściu kartki z nadrukiem Wypominki, każda kartka jest ponumerowana i będą podane w niedzielę numery kartek w jaki dzień będzie za naszych zmarłych modlitwa. Dlatego warto numer kartki zapamiętać by przyjść w wyznaczony dzień na modlitwę wypominkową za swoich zmarłych.
  6. Spotkania grup duszpasterskich

Środa – g. 19 3o Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu.

Czwartek  – g. 20 3o próba chóru

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 3o (wyjątkowo)

Sobota – Eucharystia dla Neokatechumenatu g. 19 oo

7.Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość niedzielny

Miłujcie się

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą na przebudowę składam serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont na zapleczu kościoła, w części plebanijnej. Wyburzyliśmy ścianę w zakrystii, dzięki czemu pomieszczenie to zyskało większą powierzchnię i przygotowujemy się do wylania stropów nad zakrystią i następnym pomieszczeniem w którym będzie biuro parafialne i kuchnia służąca do wspólnych spotkań. W sposób szczególny podziękowania składam Bogdanowi naszemu szafarzowi za pomoc w wyburzaniu i Panu Edwardowi za pomoc przy  elektryce.

Dziękuje tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i tym, którzy w jakikolwiek sposób są ze swoim proboszczem w tym Bożym dziele prowadzenia naszej Parafii.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan