TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35

Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o

Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

1. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte o godzinie 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 18 oo, zapraszamy na wieczornicę, w trakcie której będzie możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
  2. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
  3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie po Mszy Św., a niedzielę o g. 17 3o polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii, lub na tacę.

5.W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 XI – Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

6.Spotkania grup duszpasterskich

Niedziela (dzisiaj) – spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o g. 12 oo, w czasie Mszy Św. poświęcenie książeczek dla dzieci, komunijnych.

Środa – spotkanie kl. I Gimnazjum g. 18 45

Środa – g. 19 3o Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu.

Czwartek  – g. 20 3o próba chóru

Piątek – spotkanie kl. II i III gimnazjum g. 18 45.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Eucharystia dla Neokatechumenatu g. 17 oo

7 .Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość niedzielny

Miłujcie się

8. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą na przebudowę Kościoła, składam serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu zamontowaliśmy strop nad zakrystią. W tym tygodniu będą trwały dalej prace w części plebanijnej. Chcemy też zakupić nowy piec CO, by osobno zasilał w ciepło Kościół, jak również rozprowadzić nową instalacje centralnego ogrzewania w części plebanijnej.

Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek sposób (również za pyszny obiadek w piątek, dla naszych pracowników) jak i pomoc fizyczną  dla 4 Panów i również jednej Pani. Wywieźli naprawdę dużo gruzu, uprzątnęli strych w którym chcemy zrobić pokój gościnny i porządkowali drewno. Serdeczne Bóg Zapłać. Gdyby ktoś miał czas od środy do piątku przez cały dzień będzie coś do pracy! Można też pomóc np. gotując jakąś pyszną zupkę dla naszych pracowników. Zapraszam.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan