DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                              5 stycznia 2014

1. 1.      Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo. W tygodniu Msza Św. ze względu na czas kolędowy o g. 9 oo. Godzinki do Matki Bożej – niedziela g. 8 35. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 9 oo,  Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 8 5o. Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św. Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

2. Jutro w  poniedziałek 06  Stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, wzorem lat ubiegłych, przejdziemy orszakiem Trzech Króli od Państwa Bębnów,( Stodoła II) do kościoła. Porządek tego dnia jest następujący Msza Św. 9 oo, 11 oo – rozpoczęcie orszaku, (zachęcam wszystkich do przebrania się, zaznaczenia akcentu królewskiej godności, każdego wiernego uczestnika orszaku, serdecznie zapraszam, chór i muzyków na platformę). Po zakończeniu orszaku Uroczysta Msza Św.  Wieczorem Eucharystia o. g. 18 oo

Tradycyjnie oznaczamy tego dnia drzwi naszych domów napisem C+M+B 2014,  oznaczającym imiona Mędrców  lub skrót od słów: Chrystus Manisionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi ten dom) oraz święcimy kredę i kadzidło.

3. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, kolęda.

Plan kolędy na ten tydzień:

05 .01Niedziela – od 14 3o Pucice ul. Cicha

7. 01Wtorek   od 16 oo Wiejska (strona lewa)

8.01Środa      od. 16 oo Wiejska (strona prawa)

9.01Czwartek od. 16 oo Rzemieślnicza, Wrzosowa,

10.01Piątek      od. 16 oo Szeroka, Krótka, Fiołkowa

11.01Sobota     od. 12 oo Pucice – Osiedlowa, Brzozowa, Załom – Produkcyjna numery 1 i 2

12.01Niedziela od. 14 oo Załom – Produkcyjna  nr. 5-22

Rodziny, które zechciały by chciały przyjąć kolędę w dzień powszedni w  godzinach porannych pomiędzy 10 oo – 13 oo, proszę o zgłoszenie w zakrystii. Będzie to olbrzymie udogodnienie w kolędowaniu.

5. Spotkania grup duszpasterskich

Sobota – g. 10 oo, dzieci kl. II

Sobota – ministranci g. 11 oo

Inne grupy duszpasterskie ze względu na czas kolędy, zajęcia odwołane.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. W minionym tygodniu zostały zainstalowane rigipsy i sufity w pomieszczeniu mieszkalnym. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w czasie kolędy, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Również, w Imieniu wszystkich obdarowanych paczkami na Boże Narodzenie, wielkie podziękowania składają szczęśliwe dzieci i dorośli, a dowód wdzięczności przygotowali i zawiesili na drzewko miłości choineczki. Proszę tych Parafian, którzy podzielili się swoją miłością, ofiarując paczki o zabranie tego podarunku, czym sprawicie kolejny raz radość przez Was obdarowanym.

8. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów

ks. Darek Kiljan