CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 11 maja 2014

Msze Św.:
Niedziela 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.
Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo.
Sobota 9 oo

Poniedziałek i Wtorek g. 18 oo proszę o odśpiewanie Litanii do NMP Loretańską

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

W następną niedzielę o g. 12 oo pierwsza Komunia Św. w naszej Parafii

19 maja w Poniedziałek g. 16 oo Bierzmowanie, którego udzieli Metropolita naszej Archidiecezji Ks. Abp Andrzej Dzięga

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18 3o, w niedzielę o g. 17 30. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

3. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 332. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

6. Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II, połączone z XII Marszem dla Życia, odbędzie się w niedzielę 18 maja br. i będzie przebiegać według programu:
Godz. 12.00 – Czuwanie modlitewne przy figurze Świętego Jana Pawła II
Godz. 14.00 – Uroczysta Msza Święta koncelebrowana
Godz. 15.30 – Marsz dla Życia, który będzie zmierzać do Bazyliki Archikatedralnej. Przy wyjściu proszę o zabranie ulotki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji
Gość Niedzielny
Mały Gość Niedzielny

7.Spotkania grup duszpasterskich
Środa -kl. II i III gimnazjum spotkanie przygotowujące do Sakramentu bierzmowania 19 oo
Czwartek g. 18.45 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania świadków i rodzin, jak i rodziców dzieci Komunijnych i najbliższych.
Sobota spowiedź dla dzieci kl. II g. 10 oo
Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo
Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo
Od poniedziałku rozpoczynają się próby przed pierwszą Komunią Świętą.

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Szczegóły prac budowlanych. Zakończone prace: Biuro parafialne i umeblowane, Zakrystia i umeblowana. Pozostało zakup płytek granitowych do kuchni i refektarza i łazienki. W związku z brakiem funduszy serdecznie proszę o zabranie kopert z nadrukiem Przebudowa Kościoła i w miarę możliwości złożeniem na ten cel ofiary.

Są wolne intencje w dni powszednie.

10. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Ks. darek Kiljan ksiądz