PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 maja 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

Poniedziałek – g. 16 oo (Bierzmowanie),

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo. Sobota 9 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Dzisiaj o g. 12 oo Komunia Św. grupa I. W następną niedzielę o g. 12 oo Komunia Św. grupa II.

19 maja w Poniedziałek g. 16 oo Bierzmowanie, którego udzieli Metropolita naszej Archidiecezji Ks. Abp Andrzej Dzięga

Zachęcam do licznego udziału w Marszu Życia dziś o g. 15 3o Jasne Błonia w Szczecinie.

1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie po wieczornej Eucharystii, w niedzielę o godz. 17 3o

3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

4. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Matka Boża Wspomożycielka wiernych jest szczególnie czczona w zgromadzeniach salezjańskich założonych przez ks. Jana Bosko. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz Naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.

5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji
Gość Niedzielny
Mały Gość Niedzielny

7.Spotkania grup duszpasterskich

Od poniedziałku do Piątku Biały Tydzień dla dzieci gr. I komunijnej g. 18 oo.
Czwartek g. 18.45 spowiedź dla rodziców dzieci Komunijnych i najbliższych.
Sobota spowiedź dla dzieci kl. II g. 10 oo
Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo
Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo
Od poniedziałku rozpoczynają się próby przed pierwszą Komunią Świętą, grupa II,
Środa i Piątek g. 16 3o, spotkanie dla dzieci kl. III przed uroczystością pierwszej rocznicy Komunii Św.
Środa g. 19 oo – spotkanie dla rodziców dzieci kl. III

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Szczegóły prac budowlanych. Zakończone prace: Biuro parafialne i umeblowane, Zakrystia i umeblowana. Pozostało zakup płytek granitowych do kuchni i refektarza i łazienki. Aby zakończyć remont w dolnej części pomieszczeń potrzebujemy ok. 20 ooo zł. W związku z brakiem funduszy serdecznie proszę o zabranie kopert z nadrukiem Przebudowa Kościoła i w miarę możliwości złożeniem na ten cel ofiary.

Są wolne intencje w dni powszednie.

10. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Ks. Darek Kiljan
proboszcz