DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 7 grudnia 2014

Msze Św. niedzielne w naszej parafii:
Sobota (niedzielna) g. 18 oo, Niedziela 8 3o, (Załom) 10 oo(Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo(Załom)
Roraty – Od Poniedziałku do Piątku w Załomiu g 6 3o. Zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii do licznego udziału w tej przepięknej Mszy Św. Przynoście serduszka z dobrymi uczynkami i lampiony.
1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Na ten cel odbywa się zbiórka do puszek przy Kościele.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6 3o (Roraty) i 18 oo. Czarna Łąka g. 17 oo

3. We wtorek będzie tylko jedna Msza Św. Roratnia o g. 6 3o.

4. W środę o godz. 18 oo zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – na Mszę Świętą wieczorną. O g. 17 zapraszamy dzieci na pierwszą próbę Jasełek. Proszę dzieci by zaangażowały się, a rodziców by zdopingowali swoje pociechy do tej pięknej polskiej tradycji.

5. W Czwartek Msza Św. g. 18 oo. Próba chóru g. 20 oo

6. W Piątek Msza Św. o g. 18 oo i spotkanie kl I i II Gimnazjum

7. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. Zbiórka ministrantów g. 11 oo

8. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność. Pozostało jeszcze kilka zawieszek na naszym ,,Drzewku Miłości” .Chętni mogą zabrać zawieszkę z imieniem i przygotować dla tego konkretnego dziecka świąteczną paczkę. Zawieszkę tę należy dołączyć do paczki i dostarczyć na plebanię najpóźniej do 15 grudnia !!! To ważny termin. Musimy mieć czas na przekazanie tych paczek dzieciom jeszcze przed świętami.
9. Dzisiaj podobnie jak w ubiegłym roku, można zakupić świąteczne ozdoby przygotowane przez dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Przy obrazie Matki Bożej są do nabycia POŚWIĘCONE opłatki na stół wigilijny(dochód ze sprzedaży przeznaczamy na nasze remontowanie).
10. Jak w ubiegłym roku, organizujemy wyjazd na narty do Krynicy Górskiej. Zapisy od dzisiaj do następnej niedzieli . Przy zapisach proszę wpłacić zaliczkę 200 zł. Koszt pobytu z przejazdem pociągiem, nauką jazdy na dwóch deskach lub jednej, ubezpieczenie 550 zł. Do tego trzeba doliczyć karnety na wyciągi. Wyjazd będzie w drugim tygodniu ferii tj. 24-31 stycznia, 2015 roku

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy.
12. Terminy opłatkowe wspólnot działających przy naszej Parafii:
Ministranci sobota 13. XII g. 11 oo
Rodzice Ministrantów Niedziela 14. XII g. 16 oo
Caritas – Czwartek 18. XII. g. 17 oo
Neokatechumenat – sobota 20. XII. g. 21 oo
Kościół domowy niedziela 21.XII. g. 16 oo
Żywy Różaniec Poniedziałek 22. XII. g. 19 oo
Chór 24. XII. 2014 po Pasterce
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej
Niedziela (z biuletynem naszej Archidiecezji), Gość Niedzielny.
Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę, jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać.
Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Ks. Darek Kiljan

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2014

1. Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wasze uczestnictwo w Eucharystii napełnia radością kapłańskie serca, gdyż świadczy ono o waszej miłości i przywiązaniu do Matki Bożej, wolnej od grzechu pierworodnego i obdarzonej pełnią łaski.

2. Dzisiejsze solenizantki obejmijmy sercem, modlitwą i życzeniami, polecając je szczególnej opiece ich niebieskiej Patronki.