CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          1 lutego 2015

1. Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 16 3o w Czarnej Łące  i 18  oo w Załomiu. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

3. We wtorek Mszy Św. nie będzie.

4. W środę o godz. 18 oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna i spotkanie wspólnoty różańcowej. Wymiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Pierwszy Czwartek – spowiedź św. od 17 3o do 18 oo. Po Mszy Św. Nabożeństwo w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych w ich domach od g, 9 oo.

Czarna Łąka – Spowiedź Św. 16 oo -16 3o. 16 3o Msza Św. i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Załom -Spowiedź św. 17 3o – 18 o. Msza Św. i Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu i litania do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwsza Sobota – O g. 9 oo rozpoczniemy „Małe Jerycho” (całodobową adorację Najświętszego Sakramentu), Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Przerwa w adoracji na Msze Św. o g. 18. Zachęcam do licznego udziału w tym szturmie modlitewnym do Dobrego Boga. Adorację ofiarujemy w intencji młodych, żyjących w konkubinacie, by stanęli przed Bogiem w przysiędze małżeńskiej.

6. Zakończyłem wizytację duszpasterską w parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękuję wszystkim, którzy mnie przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary, które w 2/3 przeznaczam na nasz remont.

Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecuję jako wasz duszpasterz  daleko idącą pomoc. Zainteresowanych zapraszamy na plebanię.

Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy mnie przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastałem zamknięte, obejmuję modlitwą. Ofiaruję za was Mszę Świętą, którą odprawię w pierwszy piątek miesiąca w Czarnej Łące o 16 3o, zaś w Załomiu o g. 18 oo.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza (wspomnienie obowiązkowe);
  • 6 II – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 11 oo

8. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego.

9.Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.