PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                           22 marca 2015

Msze Św. w  Niedzielę : sobota Msza Św. niedzielna 18 oo, niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa g. 18 oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na 10 minut przed Mszą Św.

Droga Krzyżowa w piątek – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 16 3o, Załom – po Mszy Św. o g. 18 oo

Gorzkie Żale w niedzielę – Czarna Łąka po Mszy Św. o g. 10 oo, Załom g. 17 15 z kazaniem pasyjnym.

Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Święte. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Rekolekcjonistę – Adama, proboszcza z Borzysławca.

Plan rekolekcji Parafialnych

Sobota – 21 marca g. 18 oo Msza Św. i nauka rekolekcyjna ogólna

Niedziela 22marca g. 8 3o, 12 oo i 18 oo Msza Św. i nauka ogólna w Załomiu. 10 oo – Msza Św. i nauka ogólna Czarna Łąka.

17 15 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym wygłoszonym przez Ojca Rekolekcjonistę.

Poniedziałek, Wtorek, Środa – Msza Św. z nauką ogólną 9 oo, 17 3o(Czarna Łąka) 19 oo

Wtorek – spowiedź św. od 8 oo do 10 oo, 17 oo – 18 3o (Czarna Łąka) i 18 3o -20 oo

W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia

W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

Spotkania grup duszpasterskich

Sobota   – Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota   – Eucharystia Neokatechumenalna g. 16 oo

W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka.

a/ Poświęcenie palm w czasie wszystkich Mszy Św.

b/ Na rozpoczęcie liturgii przed Mszą Św. o g. 12 oo zbierzemy się przy  krzyżu misyjnym na placu kościelnym i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła.

Caritas – w następną niedzielę przynosimy skarbonki do kościoła. Są jeszcze do nabycia baranki, i świece

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z Kościoła jest wywieszony projekt przebudowy zewnętrznej naszego Kościoła z nową wieżą. Zapraszam do zapoznania się z tym dziełem, które nas czeka. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. Trwają prace w górnej części domu parafialnego. Można przekazać 1% na przebudowę naszego Kościoła. Szczegóły na ulotkach.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.