CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    26 kwietnia 2015

1. Msze Święte w naszym Kościele w tygodniu: Poniedziałek i Wtorek Mszy Św. nie będzie.

(Ks. proboszcz głosi tygodniowe Misje Fatimskie w parafii Najświętszej Rodziny Szczecinie –Płonia)

1. Msze Św. w Niedzielę :8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo. Od 6 maja zarówno w tygodniu jak i w niedzielę zmiana godziny wieczornej Mszy Św. na okres letni z 18 oo na 19 o
  2. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele.
  3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 16 oo wyjątkowo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
  4. W Czwartek, pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Św. g. 16 oo i modlitwa o nowe liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W Piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 Maja) i pierwszy piątek miesiąca. Rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

– Odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 3o.

– Spowiedź Św. Czarna Łąka 16 oo i Msza Św. z nabożeństwem Majowym 16 3o

– Spowiedź Św. Załom 17 3o . Msza Św.  8 3o i 18 oo z nabożeństwem Majowym

1. W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii, Dzień Flagi Narodowej. Msza Święta g. 18 oo  i nabożeństwo majowe. Rozpoczęcie Małego Jerycha o g. 9 oo z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.
  2. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę zaplecza Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy, a przy wyjściu można nabyć prasę katolicką.

Ks. Proboszcz serdecznie prosi o modlitwę w intencji Misji Fatimskiej w Szczecinie Płonia!

1. Darek Kiljan