DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 21 czerwca 2015

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
  2. W poniedziałek Msza Św. i litania do NSPJ g. 19 oo
  3. We wtorek obchodzimy dzień Ojca. Modlitwą otoczmy naszych Ojców. Msza Sw. i litania do NSPJ g. 19 oo
  4. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Msza Święta o g. 19 oo, poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i litanią do NSPJ.  W Czarnej Łące Msza Św. o godz. 17 3o i litania do NSPJ. Od 17 oo zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego.
  5. W czwartek Msza Św. o g. 19 oo i nabożeństwo czerwcowe.
  6. W piątek, zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Zapraszam wszystkich na Mszę świętą dziękczynną o g. 8 oo.
  7. Wszystkim, którzy pragną przystąpić do spowiedzi świętej z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić we wtorek, środę i czwartek  od. 18 3o do 19 oo.
  8. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
  9. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła. Jak i dokumentację do budowy Kościoła w Czarnej Łące.
  10. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela i Dobre Nowiny „Caritas”!!!

Ks. Darek Kiljan