SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 26 lipca 2015

Msze Św. w naszej parafii: Sobota g 19 oo (niedzielna),  Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka),12 oo i 19 oo.

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To było wyjątkowe działanie Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.
  2. W Poniedziałek i Wtorek Mszy Św. nie będzie.
  3. W środę o godz. 19 oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.
  4. W Czwartek Msza Św. o g. 9 oo
  5. W Piątek Msza Św. o g. 19 oo, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Mszy Św. o g. 19 oo modlitwa do Niepokalanego Serca NMP.
  7. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcam parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Można też wstąpić w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzić wesel bez alkoholu. Od dzisiaj wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcam do wpisu. Trzeźwość można ofiarować za siebie lub osobę która nadużywa alkoholu lub innych uzależniających używek.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpan, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patron rekolekcji i ćwiczeń duchownych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Są jeszcze 4 plecaki dla dzieci z rodzin ubogich. Trzeba plecak zabrać, napełnić i przynieść do 15 sierpnia.
  2. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.
  3. Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan