Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Szczecinie

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w XXXI Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku po raz pierwszy jedna z grup promienistych wyruszy 25.07 z Pustkowa (spod krzyża o godz. 9.00) idąc przez Łukęcin oraz tradycyjnie: 26.07 ze Świnoujścia, 27.07 z Nowogardu i 28.07 z Polic. Uroczysta inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania. Pełna informacja o pielgrzymce oraz zapisach znajduje się na plakacie (w gablocie) oraz na stronie internetowej szczecinska.pl.
  2. „Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, połączone z Siódmym Jarmarkiem Jakubowym, które odbędą się w dniach 23 – 26 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa odprawiona w sobotę, 25 lipca o godz. 18.00 przez Ksiądz Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Uroczystości zostaną poprzedzona rekolekcjami głoszonymi przez ojca kapucyna z Manopello w dniach 22, 23 i 24 lipca, w czasie Mszy Świętych. o godz. 12.00 i 18.00, na temat cudownego wizerunkiem Chrystusa z Manopello. Szczegółowy program tego wydarzenia jest zamieszczony na plakatach, a także na stronie internetowej katedra.szczecin.pl.”