DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           30 sierpnia 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy wszystkim parafianom.
  2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8 oo. Wieczorem Msza Św. o g. 18 oo

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą i przedszkolem, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jutro w poniedziałek od godz. 17 oo do 18 oo. Msza Św.  w poniedziałek o g. 18 oo.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę o g. 12 oo

1. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  2. W środę o godz. 18 oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i spotkanie Wspólnoty Różańcowej w refektarzu.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Św. o godz. 18 oo, i modlitwa o powołania kapłańskie. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 17 3o do 18 oo, a w sam pierwszy piątek – od godz. 17 oo do 18 oo. Do spowiedzi Św. zapraszam uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić w poniedziałek przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W pierwszy piątek Msza Święta o godz. 18 oo i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9 oo.  Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej chorych oczekujących na te odwiedziny.

W pierwszą sobotę Msza Święta o g. 18 oo. O g. 9 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Małego Jerycha Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Poszukujemy rodzin lub indywidualnych osób na czuwanie.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła. Caritas naszej Parafii dziękuje bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się akcję tornister pełen uśmiechu. Dzieci z wielką wdzięcznością przyjęly ten dar serca.

1. .Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan