Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

1. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Centrum Edukacyjne Archidiecezji, serdecznie zapraszają pracowników oświaty, na rekolekcje dla nauczycieli, w najbliższy weekend od 04 do 06 września br. Rekolekcje odbędą się w Ośrodku szkolno-wypoczynkowym w Trzęsaczu, przy ul. Pałacowej 2. Konferencje wygłosi o. prof. dr hab. Ignacy Kosmana – franciszkanin z Niepokalanowa. Szczegóły i program rekolekcji dostępny jest na stronie www.szczecin.kuria.pl/katecheza/
  2. We wtorek, tj. 1. września br., odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016. Szczecińskie uroczystości nowego roku szkolnego z udziałem władz oświatowych oraz delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi rozpoczną się Mszą Św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 8.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz dzieci i młodzież ze szczecińskich wspólnot parafialnych oraz placówek oświatowych.