DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          18 października 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

W tygodniu Msza Św. –  Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek g. 18 oo.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o.

Różaniec – w tygodniu po Mszy Św. ok. 18 3o. W Sobotę i Niedzielę g. 17 3o.

W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g.18 oo

Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

Swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

W czwartek przypada 67. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominam, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe. Koperty z naniesionym numerem są wyłożone przy wyjściu z Kościoła. Numer proszę zapisać lub zapamiętać gdyż w określonym dniu tygodnia w listopadzie będzie modlitwa za naszych zmarłych, na którą możemy przyjść z całą rodziną by modlić się za tych, którzy odeszli do Pana.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich.
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski. Zmarł 20 X 1409 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 X – św. Jan Paweł II, papież. Uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 roku i wprowadzał w życie Kościoła uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 r.

Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek   g. 19 oo – spotkanie kl. II i III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania.

Sobota g. 10 oo – Katecheza dla dzieci komunijnych

Sobota g. 11 zbiórka ministrantów.

Sobota g. 16 oo Eucharystia dla wspólnot Neokatechumenalnych

Niedziela (dzisiaj) w ramach przygotowania dalszego do I Komunii Św. spotkanie z dziećmi i rodzicami kl. II po Mszy Św. o g. 12 oo

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę naszego Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje budowy wieży i elewacji, jak i zagospodarowania otoczenia.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, darmowy Głos Szczecińsko-Kamieński i czasopismo zakonne Kruszyna.