WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                                                                            1 listopada 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

W tygodniu Msze Św. – Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo.

Środa – godz. 18 oo  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam Koło Różańcowe na g. 17 oo na plebanię.

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w inne niedziele.
  2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszej parafii (Czarna Łąka) g. 17 oo i wypominki za zmarłych. Załom Msza Św. o godz. 18 oo, 20 oo i wypominki za zmarłych.
  3. Odpusty za zmarłych:
  • wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;
  • wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

Pierwszy czwartek – Po Mszy Św. o g. 18 oo Modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Pierwszy Piątek Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych o godz.  9 oo.

Spowiedź św. Czarna Łąka 16 3o -17 oo i Msza Św. i wypominki

Załom           17 3o- 18 oo i Msza Św. Nabożeństwo do NSPJ i wypominki

Pierwsza Sobota g. 9 oo wystawienie Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha, które potrwa do Niedzieli do g. 8 3o. z przerwą na Mszę Niedzielną o g. 18 oo.

1. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku Syrii oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Składka do puszek na pomoc dla Syrii po każdej Mszy Św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup i kardynał, który odegrał wybitną rolę na Soborze Trydenckim (wspomnienie obowiązkowe)
  • Wszyscy Święci, którym dziś oddajemy cześć.
  1. Spotkania grup duszpasterskich:

Piątek   g. 19 oo – spotkanie kl. II i III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania.

Piątek g. 19 3o Spotkanie III Kręgu Oazy Rodzin

Sobota g. 11 zbiórka ministrantów.

Sobota g. 16 oo Eucharystia dla wspólnot Neokatechumenalnych

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę naszego Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje budowy wieży i elewacji, jak i zagospodarowania otoczenia.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Losservatore Romano, darmowy Głos Szczecińsko-Kamieński.

Ks. Dariusz Kiljan proboszcz