PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                      29 listopada 2015

Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze Św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszam od poniedziałku do piątku na g. 6 3o. Dzieci przychodzą z lampionami i z serduszkami na których zapisują dobre uczynki.

Środa – Spotkanie wspólnoty Różańcowej o g. 17 oo i Msza Św., z Nowenną do MBNP o g. 18 oo.

Katecheza „Magisterium Kościoła” dla Neokatechumenatu g. 19 oo.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

* W czwartek po Mszy Św. Roratnej o g. 6 3o, modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, również z naszej parafii.

* W pierwszy piątek odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 oo. Spowiedź Św. od 17 3o do 18 oo. Msza Św. o g. 18 oo, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Spotkanie młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania o g. 18 45.

* W pierwszą sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie Małego Jerycha, modlitwą do Niepokalanego Serca NMP o g. 9 oo. Małe Jerycho potrwa do Niedzieli do g. 8 3o, z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 12 oo odwiedzi nas Święty Mikołaj.

Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia z błogosławieństwem kapłańskim. Od dziś w zakrystii i przy wyjściu z Kościoła można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód przeznaczamy na budowę wieży przy naszym kościele.

Ogłoszenie Caritas: Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które choć radosne są też dla wielu rodzin  – z powodów materialnych-czasem  troski . By choć częściowo wesprzeć te rodziny – jak co roku wolontariusze Caritas organizują akcję  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja ma na celu – poprzez sprzedaż świec i kartek- pozyskać  część środków  na zakup żywności. Nie jest to niestety kwota w pełni wystarczająca. Pod opieką Parafialnego Zespołu Caritas pozostaje 120 osób- w tym 40 dzieci. Stąd prośba o dodatkowe wsparcie finansowe. Za tydzień będzie można złożyć ofiarę do puszki, która w całości przeznaczona zostanie na zakup jedzenia dla potrzebujących  osób  z naszej parafii.

Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 11 oo. Eucharystia dla Neokatechumenatu o g. 16 oo

Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Serdeczne podziękowania. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła. Pani projektantka obiecała oddać całą dokumentację do świąt. Trwają prace remontowe piwnic domu parafialnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.