DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                    6 grudnia 2015

1.Msze Św. w niedzielę – sobota g. 18 oo(niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 o

Msze Św. roratne od poniedziałku do piątku g. 6 3o. Dzieci przychodzą z lampionami i z serduszkami na których zapisują dobre uczynki. W Czarnej Łące : Czwartek i Piątek g. 17 o

Msze Św. wieczorne w tym tygodniu w Środę poprzedzona Nowenną do MBNP  i Piątek poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia g. 18 oo

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.
  2. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ponadto wolontariusze  Caritas przygotowali na tzw.  ,,Drzewku Miłości” imiona dzieci oraz ich wiek. Chętne osoby mogą zabrać zawieszkę z imieniem dziecka, przygotować dla niego świąteczny upominek i przenieść paczkę ( wraz z zawieszką) do kościoła najpóźniej do 13 grudnia. Musimy mieć  czas , by przekazać te paczki dzieciom jeszcze przed świętami. Ponadto dziś odbywa się zbiórka do puszki Caritas na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej Parafii.
  3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6 3o Roraty, 9 oo, (17 3o Czarna Łąka) i 19 oo.

W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus.

5. Zapewniam jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o mojej życzliwości i modlitwie. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają przebudowę Kościoła. Trwają prace remontowe piwnic domu parafialnego.

6. Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, przy ołtarzu lub w zakrystii. Dochód przeznaczamy na budowę wieży przy naszym kościele.

7. Spotkania grup duszpasterskich:

Środa – Spotkanie dzieci komunijnych g. 19 oo

Piątek – Spotkanie kl. II i III gimnazjum 18 45

Sobota -Zbiórka ministrantów g. 11 oo

Eucharystia Neokatechumenat g. 16 oo

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.