DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Msze Św. w Niedzielę Sobota 18 (niedzielna), 8 3o, 10 Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo

W tygodniu Wtorek g. 9 oo, Czwartek g. 9 oo, Piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia 8 5o i 9 oo Msz Św.

1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów
    i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 11 oo Rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli od Firmy Stodoła II zakończenie Mszą Św. o g. 12 oo. Wieczorem Eucharystia o g. 18 oo, poprzedzona Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
  1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą (koszyk przy kredzie i kadzidle), pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.
  1. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszam Wspólnotę Różańcową na spotkanie opłatkowe i zmianę różańcową, która odbędzie się w najbliższą sobotę po Mszy Św. o g. 9 oo. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę modlitewną dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.
  1. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. To również okazja do bliższego poznania się proboszcza z parafianami. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzę parafian zamieszkujących ulice

Niedziela 03.I. 2016 – Produkcyjna  29, 31, 33

Poniedziałek 04.I.     – Parkowa 2,4,6,8,10, Lubczyńska PGR45(domek)

Wtorek 05.I               – Parkowa 1,3,5,7,9,14,16,18,24. Lubczyńska bloki 49,51,53,   55,57,59,

Środa 06.I                  – Lubczyńska 1,1a i bloki 61,63,65,67,69

Czwartek 07.I     –    Przygodna, Lubczyńska 5, a,b,c,d, Beztroska, Zimowa, Mała, Nieduża, .    .  .                             Przyjemna,(8)

Piątek 08.01.             –Przytulna, Cicha, Domowa, Lubczyńska 11, 11a, 11b, 11c, 11d, 11e,

Sobota 09.I.              – Lubczyńska 7, a,b,c,d, Jarzębinowa, Łąkowa, Rzemieślnicza

Niedziela 10.01.        – Polna, Wierzbowa

1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.