OBJAWIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiejsze święto to uroczystość Epifanii, czyli objawienia się Boga, który ukazuje się całej ludzkości reprezentowanej przez Mędrców i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw. Pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami. Na zakończenie dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy kredę, kadzidło i wodę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach. Msze Święte w naszej parafii o godz. 8 3o, 10 Czarna Łąka 12 oo i 18 oo. Przypominam, że dziś katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  1. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu i chcemy wspierać ich działalność w krajach misyjnych.
  1. Od kilku lat ten dzień w Polsce znów jest dniem wolnym od pracy. Zapraszam na nasze parafialne wędrowanie z Mędrcami-Królami. Orszak Trzech Króli, przejdzie z Pucic, od firmy Stodoła II do Kościoła i zakończy się Mszą Św. i wspólnym kolędowaniem w kościele. Orszak wyruszy o godz. 11 oo.
  1. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Do końca tygodnia odwiedzę parafian mieszkających

Środa 06.I                  – Lubczyńska 1,1a i bloki 61,63,65,67,69

Czwartek 07.I     –    Przygodna, Lubczyńska 5, a,b,c,d, Beztroska, Zimowa, Mała, Nieduża,                                      Przyjemna,(8)

Piątek 08.01.             –Przytulna, Cicha, Domowa, Lubczyńska 11, 11a, 11b, 11c, 11d, 11e,

Sobota 09.I.              – Lubczyńska 7, a,b,c,d, Jarzębinowa, Łąkowa, Rzemieślnicza

Niedziela 10.01.        – Polna, Wierzbowa

Cały porządek wizyty duszpasterskiej znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej. Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się o g. 16 oo, w sobotę, niedzielę i dzisiaj o g. 14 oo.

1. Najbliższa niedziela to święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?