CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Msze Św. Niedziela – Sobota g.18 oo (niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  1. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 oo i 18 oo. W Czarnej Łące o g. 17 oo. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.
  1. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  1. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 18 oo odprawimy o tym Świętym, a poprzedzimy ją Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msza Święte o godz. 18 oo. Po Eucharystii nabożeństwo o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian. Po południu o godz.

17 5o Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Sakrament pokuty od 17 3o do 18 oo.

Czarna Łąka – Sakrament pokuty od 16 oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia 16 2o. Msza Św. 16 3o.

Sobota – Rozpoczęcie „Małego Jerycha” o g. 9 oo Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.  Adoracja całodobowa potrwa do pierwszej Mszy Św. w niedzielę, z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

1. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymę bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.
  2. Przy wyjściu z Kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

Proboszcz.