TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2016

Msze Św. Niedziela – Sobota g.18 oo (niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Msze Św. w tygodniu Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek g. 18 oo.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 17 50.

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce.

Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu tzn. od 13 do 16 marca.

Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszam zatem dziś o godz. 17 15  na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową po Mszy Św. o g. 18 3o.

Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Spowiedź Św. codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

W Środę o g. 17 oo spotkanie wspólnoty Różańcowej i zmiana tajemnic.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszam na wieczorne nabożeństwo po Mszy Św. w intencji powołanych     do Służby  Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek od g. 9 oo odwiedziny chorych. Msza Św. o g. 18 oo, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Droga Krzyżowa. Okazja do spowiedzi świętej.

W sobotę o g. 9 rozpoczęcie „Małego Jerycha”. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Matki Bożej i czuwanie całodobowe z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

Otaczam solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

 Przy wyjściu z Kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. Kolejny numer kultowego dwumiesięcznika Miłujcie się,  czasopismo sióstr Dominikanek z Krakowa Kruszyna (gratisowe)

 Spotkania grup duszpasterskich.  

Piątek – kl. II i III gimnazjum g. 18 3o Droga Krzyżowa i spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo.

Ks. Dariusz Kiljan

Proboszcz