Parafialny Zespół Caritas

logo_caritasDrodzy parafianie- jak co roku przed świętami nieśmiało prosimy o wsparcie rodzin najbardziej potrzebujących.

Parafialny Zespół Caritas  stara się pomagać   ponad 80 osobom – w tym rodzinom z dziećmi.

Nadal pozostajemy – podobnie jak zespoły w całej Polsce – bez wsparcia Unii Europejskiej. Dochody uzyskane z poprzedniej sprzedaży świec i zbiórki do puszki ( prawie 1400 zł) zostały w całości  przeznaczone na zakup paczek żywnościowych w grudniu  2015 roku  oraz na opłacenie w roku 2016  cotygodniowych dostaw chleba z firmy ,,Asprod”.  W dokumentacji Caritas znajdują się faktury  i potwierdzenia odbioru paczek- do wglądu dla zainteresowanych.

  • Wolontariusze  Caritas przygotowali na tzw. ,,Drzewku Miłości” imiona dzieci oraz ich wiek.

Chętne osoby mogą zabrać zawieszkę z imieniem dziecka, przygotować dla niego świąteczny upominek i przenieść paczkę ( wraz z zawieszką) do kościoła najpóźniej do Niedzieli Palmowej. Musimy mieć  czas , by przekazać te paczki dzieciom jeszcze przed świętami.

  • Za tydzień- 28 lutego – prosić będziemy o wielkopostną jałmużnę. Bądźmy , ,miłosierni jak Ojciec”. Swoją ofiarą wesprzemy zakup żywności dla tych, którzy radzą sobie może mniej  efektywnie w dzisiejszym trudnym świecie niż my.
  • Chętne dzieci pod opieką dorosłych będą mogły uczyć się ofiarnej miłości bliźniego rezygnując z własnych drobnych kieszonkowych. Skarbonkę  proszę zabrać do domu i – jeżeli uda się ją napełnić – przynieść w Niedzielę Palmową do Ks. Proboszcza. Za zebrane środki zakupimy  przybory szkolne dla dzieci.
  • Zachęcamy do zakupu świec i kartek świątecznych.

Z góry serdecznie dziękujemy- Bóg zapłać !