CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 06 marca 2016

Msze Św. Niedziela – Sobota g.18 oo (niedzielna), 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo

Msze Św. w tygodniu Środa, Czwartek i Piątek g. 18 oo. W Poniedziałek i Wtorek Mszy Sw. nie będzie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 17 50.

1. Świeckie francuskie kalendarze wspominają dzień określany Mi-Carême, który wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Chrześcijanom ten czas wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
  1. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy
    w każdą niedzielę o godz. 17 15 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. o g. 18 oo
  1. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.
  1. Przy wyjściu z Kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. Kolejny numer kultowego dwumiesięcznika Miłujcie się, czasopismo sióstr Dominikanek z Krakowa Kruszyna (gratisowe)

6.Spotkania grup duszpasterskich.

Piątek – kl. II i III gimnazjum g. 18 3o Droga Krzyżowa i spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 oo.

1. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie.
  1. Rekolekcjach wielkopostne, rozpoczną się za tydzień w 5 Niedzielę Wielkiego Postu tzn. od 13 do 16 marca.

Plan rekolekcji Parafialnych

Sobota – 12 marca g. 18 oo Msza Św. i nauka rekolekcyjna ogólna

Niedziela 13marca g. 8 3o, 12 oo i 18 oo Msza Św. i nauka ogólna w Załomiu.

10 oo – Msza Św. i nauka ogólna Czarna Łąka.

17 15 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym wygłoszonym przez Ojca Rekolekcjonistę.

Poniedziałek, Wtorek, Środa – Msza Św. z nauką ogólną 9 oo, 17 3o(Czarna Łąka) 19 oo

Wtorek – spowiedź św. od 8 oo do 10 oo, 17 oo – 18 3o (Czarna Łąka) i 18 3o -20 oo