NIEDZIELA WIELKANOCY. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27 marca 2016

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo.

W tygodniu g 18 oo. Czarna Łąka Piątek g. 17 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Środa g. 18 oo

Nowenna do Bożego Miłosierdzia w Poniedziałek Wielkanocny g. 8 2o. w pozostałe dni przed Mszą Św. o g. 18 oo.

Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych czwartek po Mszy Św. o g. 18

Wystawienie Najświętszego. Sakramentu i litania do NSPJ piątek po Mszy Św.

Małe Jerycho – sobota g. 9 oo, poprzedzone Nabożeństwem do Niepok. Serca NMP.

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

1. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka
    z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie KUL-u i Wydziału Teologicznego (Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego) w Szczecinie.. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się
    w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji, śpiewów liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  4. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego, w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na Małe Jerycho.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać przed każdą Mszą Świętą.
  6. Spotkania grup duszpasterskich.

Środa – spotkanie wspólnoty Różańcowej o g. 17 oo w refektarzu.

Piątek 18 45 spotkanie przygotowujące do Bierzmowania. Młodzież przynosi metryki chrztu.(Bierzmowanie odbędzie się 25 kwietnia 2016 r. w poniedziałek o g. 18 oo)

Sobota 11 oo – zbiórka ministrantów.

Niedziela g. 19 oo – spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romano.