„W niedzielę, 16 października br., przypada siódma rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W tym dniu zapraszamy wszystkich do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego.

„Dnia 15 października będzie obchodzony w Polsce XIII Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka na wspólną modlitwę, która odbędzie się w tym dniu o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej).”

„Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, nauczycieli akademickich oraz wszystkie osoby związane z oświatą i szkolnictwem wyższym na Mszę Świętą w ich intencji z okazji Święta Edukacji Narodowej, która odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, 14 października br. o godz. 9.00 w Kościele Królowej Korony Polskiej w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie.”

„Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego, która odbędzie się 13 października br. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z Księżmi Biskupami z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej.”