Charbel w naszej parafii!!!  Przemienienia Pańskiego w Załomiu

Jeszcze do niedawna mało kto w Polsce słyszał o pochodzącym z Libanu i żyjącym w XIX w. Św. Charbelu. Tymczasem do jego grobu przybywa rocznie blisko 4 miliony pielgrzymów. Dlaczego? Bo to właśnie Św. Charbelowi przypisuje się aż 24 tys. uzdrowień i cudów, które zanotowano i oficjalnie potwierdzono tylko od 1950 roku. I choć dla nas jest to święty dość „egzotyczny”, w Polsce można już mówić o „efekcie Charbela”. Jest to Święty niezwykle skuteczny. Ludzie modląc się do niego doznają wielu łask.

Hagiografowie Charbela ekscytują się cudami, jakie działy się z jego ciałem po śmierci, które mimo przechowywania początkowo w koszmarnych warunkach nie uległo rozkładowi, ale przez prawie sto lat wydzielało litry przedziwnej oleistej cieczy. Zjawisko ustało dopiero w 1993 roku, gdy – na pośmiertne życzenie Charbela, wyrażone w objawieniu – każdego dwudziestego drugiego dnia miesiąca zaczęto organizować pielgrzymki do jego grobu. Cudowny olej można otrzymać w sanktuarium św. Charbela, a namaszczenie przyjęte z wiarą, wiele razy prowadzi do uzdrowienia zwłaszcza z chorób nowotworowych.

W piątek, 21 kwietnia, w wigilię 22 dnia miesiąca poświęconego św. Charbelowi, naszą parafię nawiedzą relikwie tego Świętego. Niewiele parafii cieszy się łaską posiadania relikwii pierwszego stopnia. Jedną z takich wspólnot jest polska parafia pw. Św. Wojciecha w Londynie. To właśnie stamtąd przyjedzie do nas św. Charbel. Będziemy modlić się za jego wstawiennictwem podczas Mszy św. o godzinie 18 oo i specjalnego nabożeństwa. Będziemy mieli także możliwość przyjęcia namaszczenia cudownym olejem z jego grobu. Przekażcie te informacje wszystkim zainteresowanym, zwłaszcza chorym, którzy pragną uzdrowienia duszy i ciała.