„W dniu 27 kwietnia przypada rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego zbrodniczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci. W duchu współodpowiedzialności za wyrządzone zło, zapraszamy do włączenia się w centralne nabożeństwo pokutne, które w naszej Archidiecezji odbędzie się w kościele Księży Pallotynów przy ul. Ducha Świętego w Szczecinie. Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.”

„W sobotę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 7. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.”

3. Modlitwa w 72. rocznicę wydarzeń kwietnia 1945 r. odbędzie się 26 kwietnia br. na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Braterstwa Broni o godz. 12.00.

4.Modlitwa w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Narodowej będzie miała miejsce w dniu 2 maja br. na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy pomniku Czynu Polaków.

5.W Święto Narodowe ustanowienia Konstytucji 3 Maja odbędzie się również na Jasnych Błoniach modlitwa przy pomniku Czynu Polaków o godz. 12.00. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej.

6.„Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 30 kwietnia br., od godz. 17.30 i zakończy się Mszą Świętą o godz. 19.00.”

7.„W dniu 29 kwietnia br. odbędą się uroczyste obchody 72. rocznicy Forsowania Odry. Na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta a w Gozdowicach o godz. 16.00 odbędą się modlitwy i ceremonia składania wieńców przed pomnikiem Sapera. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.”

„Wojewoda Zachodniopomorski serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej historii powstania Konstytucji, której głównym eksponatem będzie oryginał Konstytucji 3 Maja z 1791 r. Ten historyczny dokument będzie można oglądać w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku 24 kwietnia do czwartku 4 maja br. w godz. od 10.00 do 18.00 (także podczas długiego weekendu majowego). Wstęp na wystawę jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego umówienia.”