PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             16 lipca 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo, sobota g 19 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu; środa- sobota g. 19 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 19 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek g. 18 5o

Czarna Łąka – piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 40 Msza Św. g 18 oo.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni.

Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl  Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Loservatore Romano.

Jak każdego roku Caritas prowadzi akcje „tornister pełen uśmiechu”. Prosimy o zabranie tornistra, napełnienie go wg. wskazań wewnątrz tornistra i przyniesienie do Kościoła najpóźniej do 15 sierpnia.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim parafianom, którzy ugościli pielgrzymów zmierzających rowerami na Jasną Górę. Otrzymałem piękny list dziękczynny od organizatorów pielgrzymki, którzy wyrażają się w samych pięknych słowach za wspaniałe przyjęcie. Ja tym bardziej jestem wdzięczny, gdyż pod moją nieobecność parafianie tak pięknie się zorganizowali, co świadczy o olbrzymim zaangażowaniu w sprawy naszej parafii. Piękne Bóg Zapłać wszystkim.