DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            27 sierpnia 2017

Msza Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo, sobota g 19 oo (niedzielna). Od 1 września nastąpi zmiana godziny Maszy Św. wieczornej  wtygodni i niedzielę.  Powróci na g. 18 oo

Msza Św. w tygodniu; Środa i Czwartek g. 19 oo, Piątek i Sobota g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę g. 19 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek g. 18 5o

Czarna Łąka – piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia – g. 16 2o Msza Św. 16 3o i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– W Środę g. 17 30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

– W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
– W piątek od 9 oo odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

Spowiedź Św. od 17 3o do 18 oo. Odmówimy litanię do NSPJ i akt   poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– Sobota –  Małe Jerycho g. 9 oo. Rozpoczęcie Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Adoracja całą dobę z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo. Zapraszam, aby znaleźć czas na przyjście do Jezusa Eucharystycznego i pobyć z Nim choć przez chwilę.

Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Loservatore Romano.

W wyniku nawałnic jakie nawiedziły Polskę w nocy z piątku na sobotę 11/12 sierpnia br. ucierpiało ponad 100 tysięcy osób. W związku z ogromem tej tragedii Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp StanisławGądecki zwrócił się z apelem o wsparcie dla ofiar tragedii. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, za zgodą Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę tj. 03.09.2017 roku. Juz teraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy rozumiejąc tragedię poszkodowanych wspierają działania Caritas.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
    i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).