„Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.”

Uprzejmie informujemy, że w 30 sierpnia br., będziemy obchodzić 37 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie będą miały następujący przebieg:

Godz. 10.00 – Msza Święta w intencji ludzi pracy, w Bazylice Archikatedralnej

Godz. 12.00 – Modlitwa Anioł Pański przy bramie głównej Stoczni Szczecińskiej

Godz.18.00 – Msza Święta w intencji Przedsiębiorców Morskich oraz Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Przedsiębiorców