TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            5 listopada 2017OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Środa – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Wypominki codziennie po każdej Mszy Św., w tygodniu i niedzielę

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 17 oo (nie będzie)

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego. Za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Po każdej Mszy Świętej modlimy się za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można składać na tacę lub w zakrystii.

1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata, ma status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

1. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte jak w każdą niedzielę; 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo (niedzielna).

1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 spotykamy się na cmentarzu w Dąbiu.Odmówimy wspólnie różaniec za zmarłych. Zapraszam Domowy Kościół ale nie tylko. Każdy kto czuje potrzebę wspólnej modlitwy za zmarłych jest zaproszony.

1. Życzę wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu.

1. Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać. Został zamówiony materiał na dach Kościoła. Jutro ma przyjść transport drewna na wieże i pozostałe dachy, łaty pod dachówkę i rozpoczynamy prace dekarsko konstrukcyjne wieży i dachu Kościoła. Za tydzień taca przeznaczona w całości na naszą przebudowę.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano.

9. Spotkania grup duszpasterskich:

Środa – Spotkanie Róży Różańcowej g 17 oo

Piątek – spotkanie kandydatów do bierzmowania g. 18 45

Niedziela  (za tydzień) Kościół Domowy g. 16 3o

1. Caritas – za tydzień (niedziela) od g. 11 oo organizuje wyprzedaż nowych darów od sponsora. Zapraszamy do siedziby naszego Caritasu.

Dariusz Kiljan