ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                      31  grudnia 2017OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek g. 9 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 9  oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 8 5o

Godzinki ku czci NMP – niedziela 8 1o

Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

Dzisiaj żegnamy 2017 rok i powitamy rok 2018. W ostatni dzień roku, dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo.

Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragnę się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i gablocie. W tygodniu rozpoczęcie kolędy o g. 16 oo. W soboty i niedzielę o g. 14 oo. Dzień wcześniej ministranci informują rodziny o kolędzie dnia następnego.

W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcam do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapomnijmy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniam o pamięci, życzliwości i modlitwie.

W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. o g. 9 oo modlitwa o nowe i święte powołania do stanu duchownego.

W piątek odwiedziny chorych w ich domach od. g. 9 oo. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej 8 3o – 9 oo. Po zakończeniu Mszy Św. o g. 9oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do NSPJ.

W pierwszą sobotę Spowiedź Św. wynagradzająca od 8 oo. Po Mszy Św. o g. 8 3o Różaniec wynagradzający i 15 minutowe rozważanie tajemnic Różańcowych w ramach 3 soboty wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata.

06 stycznia w sobotę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów
i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka. O godzinie 11 oo Rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli od Firmy Stodoła II zakończenie Mszą Św. o g. 12 oo. Wieczorem Eucharystia o g. 18 Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą (koszyk przy kredzie i kadzidle), pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.

Małe Jerycho (wystawienie Najświętszego Sakramentu ) i adoracja przenosimy na sobotę za tydzień..

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

Spotkania grup duszpasterskich:

Róża Różańcowa – środa po Mszy Św. o g. 9 oo spotkanie opłatkowe i omówienie intencji

Ministranci – sobota g. 11 oo.(wszyscy)