SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          22 lipca 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo.

W tygodniu; środę, czwartek, piątek  i sobota (niedzielna) g 19 oo,

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Bożej niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św

Czarna Łąka – Piątek – Msza Św. g. 18 oo

Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia pojazdów o g. 19 oo i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Zaś brać motocyklową zapraszam na Mszę Św. w następną niedzielę na g. 12 oo. Po Mszy Św. poświęcenie motocykli i wspólna przejażdżka na golonkę do Babigoszczy.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspierającym modlitewnie i finansowo przebudowę naszego Kościoła. Bóg Zapłać. Na jesieni będziemy realizować kolejny etap naszej inwestycji: ocieplenie i elewacja Kościoła.

Zbliża się Odpust w naszej parafii. W tym roku będziemy świętować Uroczystość Przemienienia Pańskiego 5 sierpnia w niedzielę o g. 12 oo. Mszę odpustową i kazanie odpustowe wygłosi JE. Ks. Bp Henryk Wejman. Zapraszam do licznego udziału i świętowania.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się!!!.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.