„Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.”

„Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek , 14 września br. , które odbędą się w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskup a Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00 . Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża . Modlitwa ta będzie stanowić I I Stację przy gotowań do Jubileusz u 2000 – lecia Zbawienia i Odkupienia , obchodzonego w 2033 r.

Informujemy, że w święto Narodzenia NMP, 8 września br., rozpoczną się internetowe Ogólnopolskie 33-dniowe Rekolekcje „ODDANIE33”, przygotowujące do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. Organizatorami są: Wojownicy Maryi, Fundacja Tota Tua oraz Redakcja „Miłujcie się!”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Załączamy baner informacyjny. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.oddanie33.pl. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „ODDANIE33”.

Informujemy, że 28 sierpnia br. wchodzi na ekrany kin film pt. „Zieja”, który miał być emitowany w kinach w marcu br. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła prezentację filmu.Zieja” to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 r. oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Ks. Zieja swoje życie oparł na wierności Ewangelii. Wyrażała to jego dewiza życiowa: „nie zabijaj nigdy nikogo”. Film został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zachęcamy do obejrzenia filmu.